Je to téměř přesně rok, co jsem na blogu Honzy Barty četl o plánu vytvořit vzdělávací program pro podnikání na internetu. A shodou okolností to byla obdobná myšlenka, která mi už chvíli rezonovala v hlavě. Tedy že tahle úzká vzdělávací nika v České republice není vyřešena a rozhodně by být měla. Instituce, která by nabídla vzdělání v oblasti internetového podnikání na pomezí technického, ekonomického a manažerského pohledu. Neakademická instituce, schopna prezentovat velmi aktuální pohled na dostupné znalosti, možnosti a zkombinovala je se zkušenostmi úspěšných Čechů, kteří v tomto oboru excelovali a leccos dokázali.

Následovala schůzka s budoucími zakladateli iCollege, Janem Bartou, Ondřejem Bartošem, Michalem Illichem, Petrem Koubským, Petrem Krajíčkem, Tomášem Nielsenem, Nikolou Rafajem. Slovo dalo slovo a iCollege byla na světě. V rámci užší přípravné skupiny jsme pak ideu formovali a nyní za sebou máme rok práce a konec prvního semestru. V tomhle ohledu to byl rychlý rok.

iCollege je tříměsíční výukový program, jež má praktický cíl: rozšířit účastníkům obzory v oblasti online podnikání z mnoha úhlů pohledu, ale vždy k věci, bez prázdného tlachání, s konkrétním přínosem, během osmi sobot vždy od rána do podvečera v podnikatelském, manažerském, technologickém bloku a bloku osobních dovedností.  Absolvování programu je ukončeno certifikátem.

Asi nejdůležitější zprávou je, že kvalita programu je až neuvěřitelná! Měl jsem možnost zúčasnit se většiny výukových dnů a s klidným svědomím můžu říct, že bych sám iCollege okamžitě absolvoval. Předávané informace jsou zhuštěné do intenzivních vstupů lektorů, kteří vždy představují respektovanou osobnost v dané problematice. Doplňují je pak návštěvy hostů, kterými jsou úspěšní podnikatelé, opět z daného oboru.

Už první dvě soboty byly strhující. Jako lektoři působili Petr Koubský a Ondřej Bartoš, coby hosté pak Jan Barta představoval svoji strategii diverzifikace rizik a financování podnikatelských aktivit. John Vanhara hovořil o tom, jak celé své podnikání dělá navzdory všem po svém, a možná to je klíč k jeho úspěchu. Pavel Zima přesvědčil, že Google možná Českou republiku nikdy neovládne. Tohle tempo si první běh iCollege nadále  udržuje, což potvrzuje zpětná vazba od studentů, kteří si program zatím pouze chválí:-) Nechybí ani networkingové akce, které studenty propojují přímo s osobnostmi, které na iCollege učí a participují.

Právě rozbíháme přijímací řízení pro jarní semestr. Fotky z iCollege jsou na Facebook stránce. Podrobnosti o programu zde, a pak ještě přihláška :-)